Biurko jako niezbędny element umeblowania gabinetu lekarskiego

Gabinet lekarski to miejsce, w którym muszą zostać uwzględnione zarówno potrzeby pacjenta, jak i specjalisty, który przeprowadza proces leczenia. Liczy się zatem funkcjonalność, estetyka i trwałość – zwłaszcza w kontekście mebli. Niektóre elementy wyposażenia są wręcz niezbędne, a do tej kategorii zalicza się biurko lekarskie. Co warto wiedzieć o tym produkcie?
Biurko lekarskie – do czego służy?
Biurko lekarskie, w przeciwieństwie do „zwykłych” biurek, musi być wykonane ze specyficznych materiałów, zawierać miejsce do przechowywania dokumentów i mieć odpowiednie wymiary.
W przychodni lekarz spędza przed nim często wiele godzin, rozmawiając z pacjentami, przeglądając ich karty choroby, pisząc własne notatki, przeglądając źródła książkowe i internetowe. A przecież trzeba jeszcze zadbać o powierzchnię do wygodnego położenia łokci, do pisania na klawiaturze itd.
Ponadto na blacie biurka lekarskiego eksponuje się różnego typu materiały promocyjne firm farmaceutycznych oraz przechowuje się pomoce medyczne, oraz akcesoria w postaci drewnianych patyczków, karteczek, długopisów, pieczątek czy naklejek.
Wszystko to prowadzi do konkluzji, że biurko lekarskie musi być większe i oferować więcej miejsca niż zwykły mebel z tej samej kategorii. Ponadto powinno być ono odpowiedniej wysokości – tak, aby po pierwsze zapewniać komfortową pracę przy pisaniu lub przeglądaniu dokumentów, a po drugie, dawać komfort siedzenia zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi, który przed tym biurkiem jest przyjmowany.
Z drugiej strony, taki mebel zaprojektowany jest w taki sposób, by zapewniać mobilność i umożliwiać lekarzowi swobodne przechodzenie z fotela i na fotel. Właśnie dlatego na rynku często można spotkać się z modelami biurek o konstrukcji w kształcie litery „L” lub nawet „U”.
Czym powinno się charakteryzować dobre biurko lekarskie?
Taki mebel, oprócz wyżej opisanej charakterystyki, musi ponadto oferować różnego rodzaju udogodnienia, w postaci wygodnych w użytkowaniu i pojemnych szuflad, półek i zamków. To ostatnie to element prywatności i bezpieczeństwa, bo nie wszystkie dokumenty można przechowywać w sposób jawny. Dotyczy to zwłaszcza kart pacjentów, które powinny być trzymane w miejscach z ograniczonym dostępem.
Kolejną cechą jest materiał wykonania biurka lekarskiego. Ze względu na intensywną eksploatację i narażenie na różnego typu substancje chemiczne i nie tylko, taki mebel musi być wyprodukowany z innych materiałów niż drewno – wyjaśnia specjalista z hurtowni Gemini.
Sprawdzają się na przykład tworzywa sztuczne lub stal, ponieważ zapewniają one z jednej strony dużą trwałość, z drugiej pozwalają utrzymać optymalny wskaźnik higieny.
Gdzie kupować dobrej klasy biurka lekarskie?
Tego typu meble najlepiej kupować w miejscach, które specjalizują się w dostarczaniu akcesoriów lekarskich, artykułów biurowych i mebli do branży medycznej.
Przeszukując internet, na pewno można trafić na godne zaufania firmy, które oferują szeroki wybór i doskonałą obsługę klienta w zakresie doboru określonego produktu do indywidualnych potrzeb danej placówki medycznej.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
-
Cekar Firma handlowo-usługowa Krzysztof Cebo
43-300 Bielsko-Biała, Leszczyńska 5a
-
Biuro Konstrukcyjno-techniczne Krzysztof Marczyk
43-365 Łodygowice, Spadzista 12