Cięcie formatek bez tajemnic
Nieodłącznym elementem produkcji mebli na zamówienie jest cięcie formatek. Precyzja wycinania różnych materiałów stolarskich to kluczowy aspekt – niezależnie od tego, do jakiego wnętrza trafią meble. Domowa garderoba, modna kuchnia, łazienka w mieszkaniu, biuro w urzędzie – jeżeli zależy ci na ergonomicznym wykorzystaniu tych przestrzeni, musisz poznać podstawowe zasady cięcia formatek.
Cięcie płyt meblowych i blatów
Co decyduje o tym, że blaty i płyty meblowe mogą spełnić oczekiwania najbardziej wymagających Klientów? Najważniejsze jest to, aby proces produkcji odbywał się przy udziale nowoczesnego parku maszynowego. Niezawodne maszyny pozwolą sprawnie wprowadzić ewentualne zmiany do realizowanego projektu. Wiele firm specjalizujących się w cięciu formatek korzysta z zaawansowanego oprogramowania przeznaczonego do optymalizacji rozkroju materiału stolarskiego. Na tym etapie nie ma miejsca na bylejakość – cięcie płyt musi być precyzyjne, aby materiał był jak najlepiej wykorzystany.
Przeczytaj również: Styl klasyczny w salonie. Propozycje mebli dla domów i mieszkań
W produkcji mebli na wymiar duże znaczenie mają nie tylko usługi cięcia formatek, lecz także cięcia płyt wiórowych, MDF, HDF, OSB, sklejek, pilśni czy pozostałych materiałów stolarskich. Firmy z bogatym portfolio mogą pochwalić się udanymi realizacjami w zakresie umeblowania kuchni, łazienki, garderoby, biur oraz wnętrz w obiektach użyteczności publicznej.
Przeczytaj również: Meble na wymiar. Wydatek wart rozważenia?
Jak tłumaczy przedstawiciel firmy Meblo-Cut:
Każdy mebel projektujemy z dokładnością co do milimetra. Do produkcji używamy wyłącznie najlepszej jakości materiałów i akcesoriów od cenionych producentów. Dzięki temu nasze meble są nie tylko eleganckie, ale i trwałe. To właśnie w zaangażowaniu wykonawcy tkwi sekret solidności mebli produkowanych na indywidualne zamówienie.
Cięcie formatek metodą krzywoliniową i prostoliniową
Nowoczesny park maszynowy to serce każdego zakładu specjalizującego się w cięciu formatek. Maszyny współpracują z oprogramowaniem do optymalizacji rozkroju materiału. Pozwala to wykorzystać dostępną powierzchnię materiału stolarskiego i zminimalizować odpady. Większość firm korzysta z dwóch metod obróbki płyt – prostoliniowej i krzywoliniowej. Dzięki temu mogą zrealizować nawet najmniej standardowe zamówienia klientów. Cięcie pod kątem 45⁰, frezowanie, wycinanie elips, skosów i półkul – to dzięki tym etapom produkcji można cieszyć się solidnymi i eleganckimi meblami.
Przeczytaj również: Meble tapicerowane w aranżacjach pubów i restauracji
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
-
Meble tapicerowane Produkcja-Usługi-Handel Spółka cywilna Jan Bujnowski i Syn
80-434 Gdańsk, Wyspiańskiego 17
-
Meble Arjan Arkadiusz Knefel
50-303 Wrocław, Jedności Narodowej 189 lok. 1A