Fakty i mity na temat mebli z drewna litego
![Fakty i mity na temat mebli z drewna litego Fakty i mity na temat mebli z drewna litego](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-142239-fakty-i-mity-na-temat-mebli-z-drewna-litego.jpg)
Wokół mebli z litego drewna krąży wiele legend, które nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. Popularne mity dotyczą np. metody pielęgnacji wyposażenia, jego wydźwięku w aranżacji bądź wytrzymałości. Po czym poznać, jakie informacje są prawdziwe, a jakie fałszywe? Oto krótkie zestawienie podobnych wzmianek, które pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.
Termin „meble drewniane” nie zawsze oznacza produktu wykonanego w 100% z naturalnego surowca. Niektórzy producenci określają w ten sposób wyposażenie zrobione np. ze sklejki lub płyty wiórowej, które zostało pokryte niewielką warstwą „prawdziwego” materiału. Zupełnie inaczej jest z meblami z litego drewna – tu nazwa dokładnie odzwierciedla charakter wyrobu, ponieważ obejmuje każdy z jego elementów. Takie sprzęty mogą być zrobione m.in. z brzozy, sosny czy dębu (rodzaj rośliny wpływa na ich wytrzymałość i estetykę wykończenia).
Przeczytaj również: Styl klasyczny w salonie. Propozycje mebli dla domów i mieszkań
Czym tak naprawdę charakteryzują się meble z litego drewna?
Wiele osób uważa, że wyposażenie w całości wyprodukowane z naturalnego surowca narzuca konieczność skomplikowanej i kosztownej konserwacji. Meble z litego drewna nie wymagają jednak większego zaangażowania, o ile przestrzega się kilku podstawowych zasad: jedną z nich jest systematyczność pielęgnacji, czyli np. regularne olejowanie blatów i przecieranie z nich kurzu za pomocą ogólnodostępnych środków do czyszczenia podobnych powierzchni. Sprzęt pokryty warstwą lakieru nie potrzebuje impregnacji, tylko ew. odnowy raz na kilka lat.
Przeczytaj również: Meble na wymiar. Wydatek wart rozważenia?
Kolejny mit dotyczy wydźwięku drewnianego wyposażenia w aranżacji całego pomieszczenia i mieszkania. Konsumenci obawiają się, że „ciężkie” stoły bądź regały mogą przytłoczyć wystrój lub nieco zagracić przestrzeń. Współcześni projektanci jednak sprawiają jednak, że meble z litego drewna nabierają lekkości i figlarności. Podobne sprzęty przestają kojarzyć się z klasyką czy niezgrabnością, a zaczynają z dynamicznym i nowoczesnym wnętrzem. Specjaliści z firmy You Design twierdzą, że dzięki temu wyposażenie sprawdzi się i w mniejszych mieszkaniach.
Przeczytaj również: Meble tapicerowane w aranżacjach pubów i restauracji
Co warto wiedzieć o meblach z litego drewna?
Pomimo powszechnego przekonania, że sprzęty wykonane z naturalnego surowca są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, mogą one służyć przez wiele lat bez jakiejkolwiek rysy. Faktem jest tutaj to, że wyposażenie może ulec jakiejś usterce tak samo, jak każde inne, jednak różnica leży w tym, że można je szybko i łatwo naprawić. Zdartą płytę wiórową albo sklejkę da się jedynie przykryć obrusem czy strategicznie ustawić wazon, z kolei meble z litego drewna podlegają renowacji.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Janusz Wenta Stolarstwo - Wenta
84-241 Gościcino, Wiejska
-
-