Jak dobrać kocioł na biomasę dla zakładu produkującego meble?
Zakłady zajmujące się produkcją mebli mogą w prosty sposób zoptymalizować swoje koszty poprzez eliminację marnotrawstwa odpadów poprodukcyjnych. Rozwiązaniem pozwalającym uzyskać taki efekt są natomiast odpowiednio dobrane kotły na biomasę. W związku z tym, jaki kocioł na biomasę zastosować w zakładzie meblowym?
Kotły na biomasę pozwalają na wykorzystywanie odpadów
Zakłady meblarskie produkują duże ilości trocin, które traktowane są jako odpad. Jeśli spojrzymy na nie jednak z innej perspektywy, stają się one bardzo wartościowe, gdyż mogą być wykorzystane do ogrzewania przedsiębiorstwa. Trociny zaliczane są bowiem do biomasy będącej suchym i mającym stosunkowo dobrą kaloryczność paliwem. Dzięki temu generowane są oszczędności na ogrzewaniu, a także niwelowany jest problem związany z utylizacją tego odpadu, która również wiąże się ze sporymi kosztami.
Przeczytaj również: Meble na wymiar. Wydatek wart rozważenia?
Na co zwrócić uwagę wybierając kocioł na biomasę do zakładu meblarskiego?
Wybierając kocioł na biomasę do zakładu zajmującego się produkcją mebli z oferty takich firm jak producent kotłów COMPETE FOR-TECH, aby ich zastosowanie było w pełni opłacalne ekonomicznie, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest przede wszystkim rodzaj paliwa, jaki może być zastosowany do produkcji ciepła. Nie wszystkie kotły na biomasę umożliwiają bowiem opalanie ich trocinami lub materiałami zawierającymi związki chlorowcopochodne występujące w odpadach meblowych. Dodatkowo ważny jest także parametr związany z zalecaną wilgotnością paliwa. Sama moc kotła powinna być natomiast dobrana do sposobu, w jaki ma być wykorzystywane produkowane przez niego ciepło w procesie spalania.
Przeczytaj również: Styl klasyczny w salonie. Propozycje mebli dla domów i mieszkań
Jak zadbać o bezproblematyczną obsługę kotłów na biomasę w zakładzie produkującym meble?
Oprócz powyższych parametrów technicznych warto także zadbać o to, aby wybrany model, który ma być zastosowany w zakładzie produkującym meble, był automatycznym kotłem na biomasę. W ich przypadku paliwo transferowane jest bowiem za pomocą podajników, które mogą być połączone z elementami przeznaczonymi do składowania odpadów poprodukcyjnych, trafiających do nich bezpośrednio z linii produkcyjnej. Dzięki temu obsługa takich kotłów zostaje uproszczona w maksymalny sposób i wymaga minimalnego zaangażowania w nią pracowników zakładu meblarskiego.
Przeczytaj również: Meble tapicerowane w aranżacjach pubów i restauracji
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
Janusz Wenta Stolarstwo - Wenta
84-241 Gościcino, Wiejska
-
Salon Meblowy Jerzyk Jakub Gulgowski
83-210 Zblewo, Główna 6
-
Sławomir i spółka Tu Sławomir Kita
41-208 Sosnowiec, Biała Przemsza 15 lok. 2