Jak działa okleiniarka?

Spis treści
- Zasada działania i rodzaje okleiniarek
- Na co zwrócić uwagę wybierając okleiniarkę?
- Odpowiedni docisk obrzeża kluczem do dokładnej produkcji
Okleiniarka to jedna z takich maszyn, których nie może zabraknąć w żadnej firmie zajmującej się produkcją i dystrybucją mebli. Znacząco przyspiesza pracę, pozwala stworzyć estetyczne i solidnie oklejone meble wykonane z najróżniejszych materiałów takich jak drewno, płyta MDF, płyta wiórowa czy tworzywo sztuczne. Dowiedz się, jak działa okleiniarka.
Zasada działania i rodzaje okleiniarek
Na rynku dostępne są najróżniejsze rodzaje okleiniarek o odmiennych możliwościach, funkcjach, zastosowaniach i wydajności. Dzięki nim można zabezpieczyć się przed stratami materiału i zapewnić sobie oraz swoim Klientom zawsze ładnie wykończone krawędzie obrabianych materiałów. Zależnie od rodzaju urządzenia można wyróżnić maszyny:
-
prostoliniowe i krzywoliniowe,
-
ręczne i automatyczne,
-
przenośne i stacjonarne.
Najważniejszą funkcją okleiniarki jest nakładanie kleju reagującego na temperatury o bardzo wysokiej lepkości, a następnie aplikacja okleiny na dany materiał poddawany obróbce.
Na co zwrócić uwagę wybierając okleiniarkę?
W grupie urządzeń służących do oklejania można znaleźć nie tylko główne, wspomniane już rodzaje urządzeń. Większość z nich różni się od siebie również podstawowymi parametrami. Wybierając okleiniarkę do swojego salonu meblarskiego lub stolarskiego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na siłę docisku obrzeża oraz posuw materiału. Okleiniarka, która działa na zasadzie posuwu górnego zazwyczaj będzie wymagała mniejszych nakładów finansowych. Nadaje się najlepiej do niewielkich zakładów, w których wydajność nie jest najistotniejszym parametrem. Na to, czy maszyna posiada posuw dolny, warto zwrócić uwagę, jeśli planowo ma być przeznaczona do zastosowań przemysłowych.
Odpowiedni docisk obrzeża kluczem do dokładnej produkcji
Docisk nałożonych obrzeży, jest o tyle istotny, że zapobiega uszkodzeniu się materiału i przeprowadzeniu nieprawidłowego montażu. Materiały naturalne przeważnie wymagają nieco lżejszego docisku, podczas gdy lite potrzebują o wiele większej siły nacisku. Jeśli rolki dociskowe w okleiniarce będą regulowane, zwiększa się jej funkcjonalność, ponieważ można nią obrabiać większą ilość materiałów. Właśnie takie okleiniarki w swojej ofercie ma firma InterPart, która zajmuje się ich sprowadzaniem i dystrybucją. Wybierając odpowiednie urządzenie do swojego zakładu, należy zwrócić uwagę nie tylko na możliwość regulacji rolek, ale również ich układ, wielkość, rozmieszczenie oraz ilość. Dobrze jest także sprawdzić, jakie maszyna ma możliwości w zakresie obróbki obrzeży materiału.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Janusz Wenta Stolarstwo - Wenta
84-241 Gościcino, Wiejska
-
-
Modrew Usługi stolarskie Leon Morzywołek
34-606 Łukowica 188
-